Doğum sigortası; özel sağlık sigortası veya tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamına eklenen ücretli bir ek teminattır. Doğum teminatı kapsamında yer alan sağlık hizmetlerinden yararlanmak için poliçe başlangıç tarihinden itibaren hamile olmamanız gereken bekleme süresini doldurmanız gerekir. Sigorta şirketi tarafından belirlenen bekleme süresi dolduğunda hamileliğiniz başlayabilir ve doğum teminatının kapsamlı sağlık hizmetlerinden maddi destek almaya başlayabilirsiniz. Hamilelik sigortası ve doğum sigortası karşılaştırması yapmak ve ücretsiz sigorta danışmanlığı hizmetimizden yararlanmak için hemen teklif alabilirsiniz.

Doğum sigortası; hamilelik boyunca anne ve bebek sağlığı için haftalık ve aylık olarak yapılması gereken kontrolleri, doğum şekline göre ortaya çıkan (sezaryen ya da normal doğum) masrafları, lohusalık ve yenidoğan kontrollerini kapsayan bir teminat türüdür.

Doğum Paketi Nedir? Neleri Kapsar?

Ayda Bir Rutin Gebelik Muayenesi. …
Rutin Laboratuvar Tetkikleri. …
20-24. …
Bebeğin Doğum Salonunda Yapılan Yenidoğan İlk Muayenesi, Topuk Kanı Tetkiki ve İlk Aşısı …
Doğum (Normal veya Sezaryen) …
Doğum Sonrası Hastanede Yatış …
Şeker Yükleme Testi. …
İkili, Üçlü Tarama Testi.

Sigorta doğumu karşılar mı?

Evet, sezaryen doğum masrafları sigorta şirketleri tarafından karşılanır. Özel sağlık sigortası doğum teminatında sezaryen doğum masrafları tercih edeceğiniz sigorta şirketinin belirlediği limit kadar karşılanacaktır. Tamamlayıcı sağlık sigortalarında ise sezaryen doğum masrafları %100 ve limitsiz karşılanır.

Doğum sigortası nasıl yapılır?

Hamilelikte sigorta almak için SGK’lı olma şartı yeterlidir. Bekleme süresiz hamilelik sigortasını tercih ettiğiniz anlaşmalı hastanede ihtiyacınız olduğu anda kullanabilirsiniz. Ayrıca ayakta tedavi teminatı ile tüm doğum öncesi kontrol ve tetkiklerinizi gerçekleştirebilirsiniz.