Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, SGK anlaşmalı özel hastanelerde sadece devlet tarafından alınan ç ek ücret (katkı payı) ödeyerek tedavi olmanızı sağlayan bir sigorta türüdür. TSS, yatarak ve ayakta tedavi teminatlı ve sadece yatarak teminatlı olarak iki farklı poliçe sunar.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ya da TSS nedir sorusuna verilebilecek en doğru cevap, özel sağlık sigortasından çok daha uygun bir prim ile SGK anlaşmalı özel hastanelerde tedavi imkanına sahip olmanızı sağlayan bir özel sağlık sigortası ürünüdür. Peki, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ne işe yarar? Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, SGK anlaşmalı özel hastanelerde sadece devlet tarafından alınan  (katkı payı) ödeyerek tedavi olmanızı sağlayan bir sigorta türüdür. TSS, yatarak ve ayakta tedavi teminatlı ve sadece yatarak teminatlı olarak iki farklı poliçe sunar.

Sizin ve ailenizin sağlığı için en iyisi tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmaktır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası neleri karşılar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası ameliyat, ameliyat öncesi ve sonrası tetkik, ameliyat sonrası fizik tedavi ve rehabilitasyon, evde bakım, tıbbi malzeme, suni uzuv ve ambulans gibi ihtiyaç duyabileceğiniz tüm sağlık hizmetlerini teminat kapsamına almaktadır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası dezavantajları nelerdir?

Hastanenin SGK ile anlaşması olsa bile sigorta yaptırılan şirket ile anlaşması yoksa bu sigorta türünden yararlanamazsınız. Sigorta poliçesi yapılmadan önce teşhisi koyulan hastalıklara dair giderler bu sigorta türü ile karşılanmaz. Sigorta poliçesinde bulunan özel durumlara ilişkin giderler teminat kapsamı dışındadır.

Özel sağlık sigortası ile tamamlayıcı sağlık sigortası arasındaki fark nedir?

Özel Sağlık Sigortası, teminatlarınız dâhilinde sağlık giderlerinizin belli bir oranda (örneğin %80) karşılandığı ve ek ücret ödemeniz gereken (örneğin %20) sigorta çeşididir. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda ise poliçe limitine, teminatlara ve anlaşmalı hastanelere sadık kalmak koşuluyla ek ücret ödemeniz gerekmez.

Tamamlayıcı sağlık sigortası için SGK şart mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanmak isteyen kişilerin, SGK Sosyal Güvenlik Kurumundan sigortalı olması şarttır. Ya da kişilerin aileden dolayı, SGK güvence kapsamında olmaları gerekir.

Neden Tamamlayıcı Sağlık sigortası yaptırmalıyım?

Tamamlayıcı sağlık sigortanız olduğunda özel hastanelerden sağlık hizmeti alma konusunda tereddüt etmezsiniz. Anlaşmalı olan özel hastanelerden rahatlıkla randevu alabilir ve masraflarınızın limitler dahilinde olmak kaydıyla tamamlayıcı sağlık sigortanız tarafından karşılanmasını sağlayabilirsiniz.